your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Troja (2004)

Tytuł oryginalny: Troy

reż: Wolfgang Petersen

Adaptacja "Iliady" Homera z dodatkowymi wątkami zaczerpniętymi z "Odysei" oraz "Eneidy" Wergiliusza. Kiedy książę Parys porywa piękną Helenę, królową Sparty, Grecy zaczynają trwajace dekadę oblężenie Troi. W wojnie tej najbardziej wsławił się Achilles, Hektor i Agamemnon.

Obsada:

Dragaras Dragaras napisał(a) o Troja (8)

Bardzo przyjemnie mi się to oglądało nie powiem:)

8 gwiazdki

kika kika napisał(a) o Troja

No nie. Ja się zmęczyłam. Piękny Brad nie nie przekonał mnie, że był Achillesem. Ja nie poległam tam pod tymi murami Troji, trochę szkoda bo film zrobiony z wielkim rozmachem i może już po twórcy mogliby nakręcić go na nowo?Czy lepiej? Może bardziej ciekawie.

5 gwiazdki

atlasdymu atlasdymu napisał(a) o Troja

Pewnych rzeczy się klasyce nie robi. Nie pali się nią w kominku. Nie używa jako podpórki pod chwiejące krzesło. Nie rzuca w irytującego komiwojażera. Nie przerabia bez ładu, składu i pomysłu na nudny film z aktorstwem drewnianym jak koń trojański. Nie wydaje w tanich seriach omawiających lektury z podpowiedzią po każdej kwestii i okropnymi ilustracja... Wróć, ostatnie dwa zdania trzeba cofnąć.

4 gwiazdki

martaaa martaaa napisał(a) o Troja

Były efekty (ale w dzisiejszych czasach...) i przystojny Pitt. Więc 4. I jak pomyślę, że gatunek 'gladiatorowaty' ... Ubawiła mnie jedna scena: pojedyncze cięcie Achillesa w walce 1 na 1 , ale nie polecam

4 gwiazdki

boggy boggy napisał(a) o Troja

grecka tragedia - z naciskiem na słowo tragedia... miernota w każdym calu, produkcje z Hallmark biją na głowę tego gniota ogląda się to jak film klasy B a po pierwszej połowie swoją śmiesznością bawi już każda scena

3 gwiazdki

Mekk Mekk napisał(a) o Troja

Wizualnie świetny, bardzo udane sceny walki i mikro i makro. Reszta.... Jest jakaś reszta?

7 gwiazdki

x173o x173o napisał(a) o Troja

to lepsz fil niż 300

5 gwiazdki

passos passos napisał(a) o Troja

Cudownie przereklamowany film, który ratują piękne zdjęcia. No i Homer na pewno nie podpisałby się jako autor scenariusza do tego filmu.

4 gwiazdki

queerdelys queerdelys napisał(a) o Troja

O boże. Jest w tym filmie taka scena, która podsumowuje ogół- Achilles przychodzi pod bramy, aby wezwać Hektora do walki. Powinna trzymać w napięciu, budzić wzruszenie, wywoływać strach, cokolwiek, a po prostu bawi. No właśnie, mnie ten film po prostu bawił

5 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Troja

Dobrze się ogląda, ale zabrakło finezji i trochę wieje nudą.

6 gwiazdki

markgo markgo napisał(a) o Troja

Holywood udało się nawet nie zepsuć za bardzo Homera, za co należą się szczere gratulacje.

7 gwiazdki

bober bober napisał(a) o Troja

Nuda, dłużyzny, flaki z olejem...

4 gwiazdki

pozor pozor napisał(a) o Troja

Marna produkcja ze świetną obsadą.

4 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Troja

Mierny film, który mógł stać się prawdziwym hitem. Nawalił przede wszystkim brak skupienia się na dwóch, trzech bohaterach i próba zrobienia wszystkiego w jednym.

4 gwiazdki