your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Titanic (1997)

reż: James Cameron

Żaden film nie może się równać z niezwykłym, zapierającym dech w piersiach widowiskiem, jakim bez wątpienia jest "Titanic". Ta nagrodzona 11 Oscarami, a w tym dla najlepszego filmu, historia miłosna, wzruszająca widzów na całym świecie, jest najbardziej kasowym filmem wszech czasów. Najpopularnieszy obecnie aktor młodego pokolenia Leonardo Di Caprio i nominowana do Oscara Kate Winslet tworzą wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie jako Jake i Rose - para młodych kochanków, którzy poznali się i zapałali do siebie namiętnością podczas, dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie ... o życie! Reżyserem "Titanica" jest prawdziwy wizjoner w świecie kina - James Cameron, którego filmy wielokrotnie zdobywały Oscary. Stworzył on nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów; miłość przeplatając z nienawiścią, harta ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film "Titanic" to istny triumf kinematografii.

Obsada:

Kiwdark Kiwdark napisał(a) o Titanic (8)

Świetny film!

8 gwiazdki

Ania Ania napisał(a) o Titanic

Ach titanic to klasa sama w sobie kocham ten film można oglądać go w nieskończoność i liczyć na to, że zakończenie będzie inne :(

stokrotka stokrotka napisał(a) o Titanic (10)

Cudowny film.Piękny, wzruszający, pełen niezapomnianych poruszających emocji. Od początku do przejmującego końca trzymający w napięciu. Prezentuje wachlarz niezwykłych, ponadczasowych wartości. Wybitną ocenę stawiam za zachwycającą miłosną fabułę,poruszające sceny,niezwykłe dialogi, naturalistyczny, przekonujący obraz katastrofy, nadzwyczajną muzykę potęgującą odczucia, kreacje aktorskie oraz .....siłę wyrazu prawdziwej miłości. Byłam licealistką gdy film ten był kinowym hitem. Muszę przyznać, że [...] Przeczytaj całość

10 gwiazdki

pechol pechol napisał(a) o Titanic

Wstyd się przyznać, ale nigdy nie było dane mi go obejrzeć od deski do deski.

NoweCentrumŁodzi NoweCentrumŁodzi napisał(a) o Titanic

To już klasyk, ale ja nadal płaczę na koniec...

patryktorn patryktorn napisał(a) o Titanic

Ojej... nie lubie tego filmu... ale dla swojej Kobiety oglądałem i wiem, ze wielu osobom się podoba.

centrums centrums napisał(a) o Titanic

Idealny do obejrzenia z dziewczyną i przytulania się.

ezelaznicka ezelaznicka napisał(a) o Titanic

Piękny film o prawdziwej miłości. Chyba każdy z nas chciałby taką miłość przeżyć tylko najlepiej ze szczęśliwym zakończeniem :)

stokrotka11 stokrotka11 napisał(a) o Titanic

Nuda, tylko nuda

BlueHead BlueHead napisał(a) o Titanic

Nie podzielam opinii krytykow o genialnosci Titanica. Slodko pierdzaca historyjka osadzona w hstorycznych realiach, nie trafila w moje gusta.

3 gwiazdki

kropka26 kropka26 napisał(a) o Titanic

Film wywoływał u mnie mnóstwo emocji równiez za sprawą Leonarda Di Caprio, którego oczywiście mialam zamiar w przyszłosci poślubić:) Denerwowałam sie, śmiałam, bałam sie i płakałam jak bóbr. Spotkałam takie emocje równiez w innych filmach,lecz ten pierwszy raz jak to zazwyczaj bywa jest niezapomniany i wyjątkowy.

10 gwiazdki

anek24 anek24 napisał(a) o Titanic

Ciekawie wykorzystana historia Titanica rzucona na wielki ekran, Trzeba przyznać ze Leonardo się postarał i zagrał bardzo dobrze aczkolwiek nie pasuje mi on jako partner Kate Winslet :/ Ogólnie rzecz ujmując bardzo ładny film. Własnie "ładny". To jest jedyne słowo które mi pasuje do tego filmu.

7 gwiazdki

DawidDudek DawidDudek napisał(a) o Titanic

Widziałem ten film dwukrotnie zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Piękna, romantyczna historia z tragedią w tle.

7 gwiazdki

Anna Anna napisał(a) o Titanic

Film, który obejrzany po raz pierwszy w kinie uznałam jako naprawdę romantyczny. Czyli wszystko co trzeba - piękni aktorzy, piękne sceny, przeszkody na drodze zakochanych, piękna piosenka w wykonaniu Celine Dion. Mam wrażenie, że do dziś można go obejrzeć z pewną przyjemnością.

bjag bjag napisał(a) o Titanic

Średnia ocen 5,9?! Filmasterzy, nie spinajcie się tak, bo moda na disowanie "Titanica" minęła już dawno temu. Film Camerona to tytaniczny mezalians melodramatu z zapierającym dech w piersiach kinem katastroficznym. Nieskomplikowana fabuła jest daleka od kiczu; wiadomo przecież, że Cameron specjalizuje się w wyciskaniu prostych historii (w różnych sceneriach) do ostatniej kropli. Tutaj pomaga mu niesamowita chemia między Winslet i DiCaprio. Więc zostawcie "Titanica" -- tam ciągle gra muzyka.

9 gwiazdki

lubiekino lubiekino napisał(a) o Titanic

Kicz i gniot.

olativa olativa napisał(a) o Titanic

Wielka produkcja, ale czy genialna?

7 gwiazdki

martaaa martaaa napisał(a) o Titanic

Doceniam, ale nie czuję

6 gwiazdki

MaryTheBeast MaryTheBeast napisał(a) o Titanic

Co tu dużo gadać , jedni mówią genialne inni chłam, a ja powiem klasyk. Nie inaczej, jest to klasyk gatunku , wzruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Historia którą myśle trzeba znać i film który trzeba obejrzeć, choć nie jest to intelektualna igraszka dla lubiących trudniejsze kino.

waldi waldi napisał(a) o Titanic

Klasyka - Cameron się spisał, ale nie jest na liście moich ulubionych

7 gwiazdki

pokaż więcej