your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Ostatni samuraj (2003)

Tytuł oryginalny: The Last Samurai

reż: Edward Zwick

Japonia lata 70. XIX wieku. Kapitan Nathan Algren (Tom Cruise), ceniony oficer amerykańskiej armii zostaje zatrudniony przez cesarza. Ma stworzyć pierwszą w historii kraju nowoczesną armię, której stawia za zadanie rozgromienie powstania samurajów pod wodzą Katsumoto. W środku zmagań między dwoma światami, na przełomie dwóch er, amerykański oficer będzie miał tylko swój honor za przewodnika.

Obsada:

Gosia J Gosia J napisał(a) o Ostatni samuraj

Pamiętam,że widziałam ten film krótko po premierze i że byłam zachwycona. A dziś? ... choreografia walk nadal robi wrażenie, katany piękne jak zwykle, choć wymachuje nimi nawiedzony scjentolog;)

jackMort jackMort napisał(a) o Ostatni samuraj

Historie pisane krwią bohaterów urzekają mnie za każdym razem.

8 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał(a) o Ostatni samuraj

Film zepsuty przez Edwarda Zwicka. Im więcej oglądam tego reżysera, tym większą pałam do niego niechęcią. Jedynym jego naprawdę dobrym filmem był Krwawy Diamont i może po trochu Glory, ale poza tym, regularnie zawodzi, przede wszystkim nudząc.

4 gwiazdki

queerdelys queerdelys napisał(a) o Ostatni samuraj

Większość tego filmu to "nie wiem, nie pamiętam" ale to co jednak zostało w mojej głowie kreuje koszmarny obraz, który chciałabym wymazać do końca. Wieje majakiem generalnie. Trzy za jaką innowacyjność, ładne zdjęcia i jednak starali się zagmatwać

3 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Ostatni samuraj

Z całego filmu najlepiej zapamiętałam subtelny wątek uczuciowy, nie wiadomo nawet, czy miłosny. Reszta jest jak zwykle, dobry film na wieczór i już.

7 gwiazdki