your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Incepcja (2010)

Tytuł oryginalny: Inception

reż: Christopher Nolan

Światowej sławy filmowiec Christopher Nolan wyreżyserował film z gwiazdorską obsadą, który zabiera widzów w podróż dookoła ziemskiego globu oraz wgłąb intymnego i nieskończonego świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać. (opis dystrybutora)

Obsada:

kocio kocio napisał(a) o Incepcja (7)

Po ponownym obejrzeniu film zyskał - do przyzwoitej średniej. Trochę paradoksalnie, bo w kinie niby powinien bardziej wbijać w fotel swoim widowiskowym zadęciem. Dla mnie to jednak głównie próba wciśnięcia w film tyle filozofii i artyzmu, ile się może jeszcze zmieścić w przeciętnym widzu blockbusterów - to się Nolanowi udaje, ale oczywiście dla kinomana to jednak wciąż poniżej progu i więcej artyzmu z pewnością by się przydało. I tak się cieszę, że taki zagmatwany scenariusz udało mi się objąć wzrokiem, [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

frendzel frendzel napisał(a) o Incepcja

Ilekroć oglądam Incepcję zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi - efekty i pomysł zacny, ale jako całość film jest nieciekawy.

leafnode leafnode napisał(a) o Incepcja (9)

Bardzo się ucieszyłem z tego filmu - dawno nie było dobrego soft-scifi. Jest pomysł, jest fabuła, są efekty.

9 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Incepcja (5)

Straszne rozczarowanie , szczególnie po "Prestiżu". Kolejny stopień w dół, i jezcze, i zakręt kolejny, a jeli nie dość to jeszcze niżej. Jak dla mnie za dużo cukru w cukrze. Zbyt bogato, ale nie barokowo czy psychodelicznie. Film-dziwadło, co może byłoby na plus, ale tak natrętnie apelujący do inteligencji i tak pozbawiony ducha, przez co zimny, że szkoda niezłego w sumie pomysłu.

5 gwiazdki

caesia caesia napisał(a) o Incepcja

Film zgłębiający tajniki ludzkiego umysłu i pracy snu. Genialnie zrealizowana historia w gwiazdorskiej obsadzie.

10 gwiazdki

wjtk wjtk napisał(a) o Incepcja

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

10 gwiazdki

KubaTuba KubaTuba napisał(a) o Incepcja

Trzymający w napięciu, świetnie zrobiony, ale - tylko film akcji. Sili się na coś więcej, próbuje przyglądać się ludzkiemu umysłowi; w efekcie jednak sprowadza się do strzelanin i wybuchów. Nie zrozumcie mnie źle - to świetny film, jeden z najlepszych z 2010 roku. Szkoda, mógł się chybapokusić o bycie najlepszym.

7 gwiazdki

dorota dorota napisał(a) o Incepcja

Rewelacyjny film! Scenariusz, efekty, aktorstwo - wszystko oceniam na mocną 9!! Nominacje do Oscara w pełni zasłużone

9 gwiazdki

Zu Zu napisał(a) o Incepcja

Gdzie jest moja szczęka ? Do tej pory nie wiem. Robi wrażenie i zmusza do myślenia, a przy tym niezła rozrywka.

9 gwiazdki

Slimak Slimak napisał(a) o Incepcja

Film oceniam jako średni. Fajny pomysł, niesamowite zdjęcia, niezła fabuła, ale jednak czegoś zabrakło.

7 gwiazdki

sirmacik sirmacik napisał(a) o Incepcja

Pomysł na incepcję, sen we śnie itd. jest wspaniały. Chętnie obejrzałbym jeszcze jedną akcję z jej użyciem na ekranie. Natomiast jeśli idzie o perypetie głównego bohatera przypomniał mi się jeden ze skeczy z programu A bit of Fry & Laurie: http://www.youtube.com/watch?v=Y7o8FbGCR9U

8 gwiazdki

ladnatwarz ladnatwarz napisał(a) o Incepcja

Nolan konsekwetnie drąży saurowski motyw pamięci i tożsamości. Wizualny smakołyk z fatalnymi dialogami, z mistrzowską narracją prowadzącą czysto i przejrzyście po kolejnych fazach snu (takie rzeczy tylko w Hollywood), ciekawe rozszerzenie gatunku caper movies.

6 gwiazdki

jakubrusinek jakubrusinek napisał(a) o Incepcja

Powiedziałbym, że rewelacja, ale poziomy snu w pewnym momencie tak się przeplatają że można się pogubić. Dlatego nie 10. Wspaniałe efekty specjalne, dobra muzyka. Wart powtórnego seansu za jakiś czas ;) .

9 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Incepcja

Niezły, ale nie powalający. Po zapowiedziach i ocenach w filmasterze spodziewałam się czegoś dużo lepszego.

7 gwiazdki

szymalan szymalan napisał(a) o Incepcja

Uczynić z montażu równoległego główny środek wyrazu i motor napędowy całego filmu - to potrafi dziś tylko Ch. Nolan. Takiego czegoś jeszcze w kinie nie było, a krytykantom z klapkami na oczach widzących tylko popcorn, tabliczkę Hollywood i duże liczby w rubryce 'budżet" , zalecam kubeł zimnej wody. Żaden film akcji w historii nie dał mi tyle kinofilskiej radochy, żaden obraz wysokobudżetowy na lato nie był dotychczas tak autorski, szczery i uczciwy względem widza. Film roku 2010.

10 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał(a) o Incepcja

Biegamy, strzelamy i zmieniamy wymiary. Stargate 2?

6 gwiazdki

akkicaante akkicaante napisał(a) o Incepcja

Bale wie co zrobić, by filmowa iluzja nie była po prostu efekciarstwem – tu każdy wytwór komputera jest przemyślanie użyty i zakorzeniony w widowisku. Jest imponująco, ale nie ma przesytu. Niestety - zamiast tajemnicy dostajemy łamigłówkę – czyli postmodernistyczną w gruncie zabawę. To in minus (ale nie aż tak wielki). No i DiCaprio znowu gra faceta po przejściach - oby nie dał sie zaszufladkować:)

8 gwiazdki

wujek_bogdan wujek_bogdan napisał(a) o Incepcja

Szkoda, że tak dobry pomysł zepsuto w tak banalny sposób. Historia z początku zapowiada się ciekawie. Otrzymujemy jednak maksymalnie poplątaną fabułę, z totalnie banalnym rozwiązaniem. Cała zawiła akcja do niczego tak na prawdę nie prowadzi. Oczywiście montaż, aktorstwo i efekty specjalne są na wysokim poziomie. Muzyka raczej średnia, miała chyba na celu budować napięcie, ale zbyt wybija się na pierwszy plan. Film w gruncie rzeczy dobry, ale nic ponad to.

5 gwiazdki

boggy boggy napisał(a) o Incepcja

film ok. pod warunkiem, że się przymruży oko na to, że zwykłe hollywoodzkie "strzelanie" jest potrzebne by poruszać się po świecie snów albo, że ew. podświadomość broni się przed manipulacją,czy zakotwiczeniem idei poprzez desant uzbrojonych osiłków no ale to hollywood... inaczej już chyba nie umieją - i nawet gdyby robili remake "zwierciadła" to też by się nie obyło bez pościgów i naparzania z kałacha

8 gwiazdki

mojomad mojomad napisał(a) o Incepcja

Zwykle piszę recenzje dopiero po obejrzeniu całości filmu, ale dzisiaj zrobię wyjątek, i po obejrzeniu połowy analizując kluczowe składniki mające wpływ na odbiór filmu stwierdzam że: 1. Oczekiwania były wysokie 2. Pomysł na film ciekawy 3. Fabuła mętna 4. Gra aktorska kiepska - hollywoodzko-stereotypowa. 5. Efekty specjalne przyklejone na siłę (10 lat temu takie działania robił wrażenie, teraz już nie)... resztę dopiszę po obejrzeniu do końca

5 gwiazdki

pokaż więcej