your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Wściekłość (2010)

Tytuł oryginalny: Autoreiji

reż: Takeshi Kitano

Podziemny świat japońskiej Jakuzy wrze od ciągłych intryg, walk, zdrad i sojuszy zawieranych przy kieliszku sake. Na arenie pojawia się, długo pozostający w ukryciu, jakuza Otomo, który bez pardonu przystępuje do walki o swój "kawałek tortu".

Obsada:

Ligea Ligea ocenił(a) Wściekłość

7 gwiazdki

ulfur ulfur ocenił(a) Wściekłość

9 gwiazdki

Skyscore Skyscore ocenił(a) Wściekłość

8 gwiazdki

korbs korbs ocenił(a) Wściekłość

7 gwiazdki

gretaa77 gretaa77 ocenił(a) Wściekłość

7 gwiazdki

kocio kocio dodał(a) zwiastun filmu Wściekłość

Zwiastun: Wściekłość

pomyj pomyj ocenił(a) Wściekłość

6 gwiazdki

ScuMmy ScuMmy ocenił(a) Wściekłość

6 gwiazdki

k0g00t k0g00t opublikował(a) recenzję filmu Wściekłość

Japoński film opowiadający o zmianach następujących w yakuzie. Zmiany następują prosto i często, odpadają słabi i mało czujni. Wewnątrz mafii widać zero zaufania i lojalności. Ten świat nie ma kodeksów Przeczytaj artykuł

zuber zuber napisał(a) o Wściekłość

Film Outrage Kitano niczym telenowela: Przez pierwszą połowę starałem się pojąć powiązania i intrygi, przez drugą ledwo łapałem kto już umarł, a kto żyje.

4 gwiazdki

Ofilmie Ofilmie opublikował(a) recenzję filmu Wściekłość

Może ktoś mniej niż ja potrzebuje w filmie gangsterskim prawdziwego filmu. Może fan Kitano ma inne potrzeby niż ja, fan kina. Bo ja wolę, gdy los choć jednego bohatera nie jest mi całkowicie obojętny. Przeczytaj recenzję

Esme Esme napisał(a) o Wściekłość

Pierwsze pół godziny spędzicie na przypisaniu nazwisk do osób i próbach połapania się, kto akurat z kim gada, ewentualnie (tylko od czasu do czasu) kto kogo pierze po nerkach. Jak już Wam się to uda, odkryjecie, że traciliście czas, bo wszyscy ci kolesie i ich brudne interesy Was nie interesują. Możecie się więc zająć obstawianiem zakładów o to, kto jest tu głównym bohaterem. Realizacja też bez fajerwerków. Scorsese to to nie jest.

4 gwiazdki

Negrin Negrin napisał(a) o Wściekłość

Oglądając kino japońskie, zdaję sobie sprawę, że muszę się przestawić na inną wrażliwość. Jednak z mojego punktu widzenia nie da się zrobić dobrego filmu gangsterskiego, ograniczając się do chłodnych dialogów. Kiedy w nosie mamy całą intrygę i wszystkich bohaterów, w efekcie w nosie mamy cały film. I okazjonalne ujęcia okrutnych tortur i morderstw tego nie zmienią.

4 gwiazdki

kocio kocio dodał(a) zwiastun filmu Wściekłość

Zwiastun: Wściekłość